Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dofinansowanie do zakupu telewizorów i dekoderów cyfrowej telewizji naziemnej.

Dodał: administrator Data: 2022-04-21 09:49:45 (czytane: 653)

W przypadku zakupu telewizora kwota dofinansowania wynosi 250 zł, natomiast w przypadku dekodera jest to 100zł. Wnioski o dofinansowanie można składać od poniedziałku, 21 marca do końca br. w placówkach pocztowych i ich filiach na terenie całego kraju – w formie papierowej. Można je również złożyć poprzez elektroniczny formularz, dostępny na platformie gov.pl.

https://www.gov.pl/web/gov/zloz-wniosek-o-dofinansowanie-do-dekodera-dvbt2

Wniosek w placówce pocztowej można złożyć w prosty sposób. Osoba uprawniona lub pełnomocnik zobowiązana jest potwierdzić swoją tożsamość poprzez okazanie dokumentu zawierającego co najmniej: imię, nazwisko, numer PESEL i zdjęcie. Następnie pracownik Poczty wprowadza do formularza elektronicznego dane wnioskującego, a na koniec wypełniony i wydrukowany wniosek zostaje przekazany osobie wnioskującej do własnoręcznego podpisu. Generowany jest także kod świadczenia – dofinansowania zakupu telewizora albo dekodera, który przekazywany jest osobie wnioskującej w postaci wydruku. Osoby, które przy rejestracji wniosku podadzą adres mailowy, dodatkowo kod świadczenia otrzymają na podany adres mailowy. Ten ostatni element jest bardzo ważny, stanowi bowiem podstawę do uzyskania dofinansowania stanowi kod świadczenia.
Osoba korzystająca z dofinansowania zobowiązana jest przedłożyć kod świadczenia w sklepie. Kod świadczenia na zakup odbiornika cyfrowego wygasa 31 grudnia 2022 r.


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zbiórka żywności dla Ukrainy

Szanowni Państwo, przypominamy że do 15 lutego trwa zbiórka żywności dla Ukrainy. Chcemy włączyć się we wspólną inicjatywę Miasta...