Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dobiega końca remont drogi powiatowej w Górnowoli

Dodał: a.nowak Data: 2021-10-14 08:41:19 (czytane: 289)

W ramach dobrze układającej się współpracy z Zarządem Powiatu Buskiego i wspólnie złożonego wniosku dobiega końca remont drogi powiatowej w Górnowoli na odcinku o długości 2,3 km. Koszt inwestycji to blisko 1,5 mln złotych.

Zakres robót obejmuje m.in.: poszerzenie jezdni do 5,5 m, przebudowę skrzyżowań i zjazdów na drogi boczne oraz do posesji i działek rolnych, utwardzenie poboczy materiałem kamiennym, regulację odwodnienia, budowę peronów przystankowych, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

gornowola_1.jpg

gornowola_2.jpg

Projekt pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 0128T Piasek Wielki – Rzegocin- Górnowola – Pawłów dł. 2355 m”, którego łączna wartość to 1 450 197,01 zł, realizowany jest przez Powiat Buski.  Remontowany odcinek drogi zaczyna się od skrzyżowania z drogą krajową nr 79 i przebiega przez całą miejscowość Górnowola.

gornowola_3.jpg

Dofinansowanie na realizację zadania Powiat Buski otrzymał z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wsparcia finansowego udzieliła również Gmina Nowy Korczyn, przekazując uchwałą Rady Miejskiej kwotę 145 tys. zł.

Zobacz także

Informacja o XXVI sesji Rady Miejskiej w Nowym Korczynie

Dodane: 2021-12-01 16:16 - Komentarze  (0)  czytane (159)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dzień Edukacji Narodowej - 14 października

Wszystkim Pracownikom Oświaty serdecznie dziękujemy za cierpliwość, wyrozumiałość oraz poświęcenie wkładane w wychowanie dzieci i młodzieży....