Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

BCK w Nowym Korczynie

Dodał: marzena Data: 2021-01-13 07:30:00 (czytane: 356)

Z dniem 1 stycznia 2021 r. Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Korczynie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Korczynie zostały połączone i stworzyły nową instytucję - Bibliotekę Centrum Kultury w Nowym Korczynie.

Takie przedsięwzięcie wymagało akceptacji radnych Rady Miejskiej w Nowym Korczynie, zgody  Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach, Dyrektora Biblioteki Narodowej w Warszawie oraz Krajowej Rady Bibliotecznej.


Na koniec akceptacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Akceptacja  planów połączenia poprzedzona była wizytą Dyrektora Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach - Andrzeja Dąbrowskiego oraz konsultacją z dyrektorem Biblioteki Narodowej w Warszawie Dr Tomaszem Makowskim, który we wrześniu odwiedził Nowy Korczyn.


Ostatecznie 28 grudnia 2020 r. na ostatniej sesji Rada Miejska w Nowym Korczynie podjęła uchwałę w sprawie zamiaru połączenia samorządowych instytucji kultury w Nowym Korczynie.
Dziękujemy wszystkim, którzy obdarzyli nas kredytem zaufania.


Nowa instytucja to nowe wyzwania. Naszym celem jest dążenie do upowszechnienia i promocji czytelnictwa. Stworzenie instytucji, która będzie tętniącym życiem miejscem, przyjaznym dla mieszkańców gminy Nowy Korczyn i współpracującą z WBK w Kielcach.


Priorytetem jest stworzenie nowych inicjatyw i rozwiązań, dzięki którym BCK będzie miało coś do zaproponowania dla każdej grupy wiekowej.
Idziemy z duchem czasu i chcemy aby BCK było miejscem spotkań, organizacji form edukacji czytelniczej i kulturalnej.


Chcemy aby w tych trudnych czasach dla kultury czytelnik miał ułatwiony sposób korzystania z zasobów bibliotecznych, dlatego w przygotowaniu mamy nową stronę internetową BCK. Na bieżąco prowadzimy media społecznościowe pełniące rolę informującą i promująca wydarzenia.


Połączenie instytucji da siłę merytoryczną i organizacyjną. Ułatwi organizowanie pracy, zarządzanie zasobami i będzie początkiem dobrych zmian.


Zobacz także

Ostrzeżenie meteorologiczne na dzień 18-22.06.2021 r.

Dodane: 2021-06-17 14:30 - Komentarze  (0)  czytane (48)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zasady funkcjonowania Urzędu Miasta i Gminy w Nowym Korczynie w okresie epidemii

Szanowni Państwo. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju w dalszym ciągu podstawową formą kontaktu z pracownikami...