Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Andrzejki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowym Korczynie (grupa 5 i 6- latków)

Dodał: marzena Data: 2020-12-23 08:57:16 (czytane: 472)

Andrzejki to stara ludowa tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji  i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

W piątek 27 listopada dzieci przeniosły się w zaczarowany świat magii, wróżb i radosnych zabaw,  w których mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość.

Nie zabrakło ustawiania bucików, wróżenia za pomocą wirującej butelki, odkrywania kubeczków,  losowania kolorowych karteczek z przestrogą na przyszłość oraz lania wosku.

Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce z repertuaru dziecięcego. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Andrzejki dostarczyły wszystkim uczestnikom  wielu niezwykłych przeżyć i emocji.


Zdjęć w galerii: 19

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zasady funkcjonowania Urzędu Miasta i Gminy w Nowym Korczynie w okresie epidemii

Szanowni Państwo. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju w dalszym ciągu podstawową formą kontaktu z pracownikami...