Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Akcja „Zapal Znicz Pamięci”

Dodał: a.nowak Data: 2018-11-05 10:38:10 (czytane: 294)

W dniu 30 października 2018 r. Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowym Korczynie przystąpiła do ogólnopolskiej akcji: „Zapal Znicz Pamięci”, której celem jest między innymi zainteresowanie dzieci i młodzieży historią regionalną, propagowanie szacunku do miejsc pamięci, ale przede wszystkim upamiętnienie tych wszystkich bohaterów, dla których troska o odzyskanie niepodległości była wartością najważniejszą.

W tym roku, z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości, należało zatem uczcić pamięć żołnierzy, którzy nie zawahali się w okresie Wielkiej Wojny podjąć walki o wolność Ojczyzny.

znicz.jpg 

znicz1.jpg

Uczniowie z klasy Va: Natalia Nowak, Julia Marek i Alan Zawada pod opieką p. Barbary Bonar, w tym właśnie dniu pojechali do miejscowości Czarkowy, by zapalić symboliczny znicz przy pomniku  „Ku chwale pierwszych bojów Józefa Piłsudskiego o niepodległość Polski” i tym samym złożyli hołd Legionistom, którzy tutaj, na korczyńskiej ziemi, przeszli chrzest bojowy.

znicz2.jpg
 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Pierwszoklasiści ślubowali

18 października 2018r. w Szkole Podstawowej w Brzostkowie odbyła się uroczystość Ślubowania Pierwszoklasistów....