Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

„Umiem pływać” w Gminie Nowy Korczyn

Dodał: a.nowak Data: 2018-04-17 12:37:54 (czytane: 775)

Gmina Nowy Korczyn wzorem lat ubiegłych uczestniczy w programie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”.

Na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Wojewódzkim Szkolnym Związkiem  Sportowym w Kielcach a Gminą Nowy Korczyn – 30 osobowa grupa uczniów z klas: I-III ze Szkoły Podstawowej w Brzostkowie i Publicznej Szkoły Podstawowej w Starym Korczynie bierze udział w programie „Umiem pływać”. Organizatorem programu jest Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach na zlecenie Ministra Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, a współorganizatorem jest Gmina Nowy Korczyn. Program zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania, które odbywają się na pływalni w Kazimierskim Ośrodku Sportowym. Kurs pływania obejmie 20 godzin dla każdego  z uczestników. Zajęcia prowadzone są przez  instruktorów.

umiem_plywac_2018_2.jpg

Gmina Nowy Korczyn jako współorganizator programu zapewnia usługę przewozu dzieci, pokrywa koszty wynajmu transportu na trasie Szkoły-Pływalnia oraz Pływalnia-Szkoły, a także zapewnia opiekę nauczyciela. Dotychczas wszystkie szkoły podstawowe z terenu Gminy Nowy Korczyn brały udział w powszechnej nauce pływania. Zajęcia w ramach programu dadzą możliwość nabycia podstawowych umiejętności pływania, rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej. Uczestnictwo w programie wpłynie także na zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia.


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Opłaty i terminy uiszczania opłat

Na terenie Gminy Nowy Korczyn od 1 lutego 2019 obowiązują następujące stawki opłat za gospodarowanie odpadami ...