Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

„Babcia z dziadkiem dziś świętują…”

Dodał: administrator Data: 2018-02-07 22:35:02 (czytane: 908)

Najważniejszymi osobami dla każdego dziecka są członkowie najbliższej rodziny, a wśród nich Dziadkowie. To oni wspierają rodziców w wychowaniu, a czasami ich również zastępują, dlatego wnuczęta kochają babcie i dziadków za to, że mają dla nich czas i nigdzie się nie spieszą. Swoje uczucia wyrażają na co dzień zwykłym uściskiem i słowami: „Kocham Cię”, ale są też takie chwile w roku, gdy wnukowie już od samego rana dziękują swoim opiekunom, to oczywiście Dzień Babci i Dziadka.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowym Korczynie, jak co roku, włączyła się  w obchody tego wyjątkowego święta i dnia 23 stycznia 2018 roku odbyła się uroczysta akademia. Przybyli zaproszeni goście, czyli kochani Seniorzy, a także Wójt Gminy Nowy Korczyn- pan Paweł Zagaja, dyrektor szkoły- pani Barbara Karnawalska, wicedyrektor- pani Małgorzata Stefańska oraz rodzice uczniów klas 0- III.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor, która serdecznie przywitała przybyłych gości, a następnie oddała głos małym artystom. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z oddziału 5- latków, które piosenką i wierszami wprowadziły wszystkich w odświętny nastrój. Wspaniałymi aktorami okazały  się dzieci  z zerówek, które zaprezentowały przedstawienie pt. „Dwanaście  życzeń”, były też  wiersze o Babci i Dziadku i  piękne piosenki. Kolejnymi klasami, które zaprezentowały  swój program artystyczny,  były klasy pierwsze, a po nich montaż słowno- muzyczny przedstawiły klasa druga i klasy trzecie.

Mali artyści z ogromnym przejęciem prezentowali swoje umiejętności, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Na zakończenie dziecięcych występów pan wójt- Paweł Zagaja złożył życzenia seniorom i w kilku ciepłych słowach podziękował dzieciom, nauczycielom i dyrektorowi szkoły za pamięć, życzenia i przygotowany program. Po czym rozdał słodycze, bo jak podkreślił: "Wnuczętom to się należy". Nie obyło się także bez życzeń od dyrektora szkoły – pani Barbary Karnawalskiej,  która nie szczędząc serdecznych słów, życzyła przybyłym gościom wielu szczęśliwych lat w zdrowiu i pogodzie ducha.

Goście nagrodzili trud wnuków gromkimi brawami, a następnie rodzice zaprosili wszystkich na przygotowany przez nich poczęstunek. Babcie i dziadkowie otrzymali upominki przygotowane przez ukochane wnuczęta.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i zadumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Dziękujemy zatem wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy Im dużo zdrowia oraz długich lat życia.

Zdjęć w galerii: 36

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Opłaty i terminy uiszczania opłat

Na terenie Gminy Nowy Korczyn od 1 lutego 2019 obowiązują następujące stawki opłat za gospodarowanie odpadami ...