Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

19 sierpnia 2018r. odbędzie się Gminne Święto Plonów

Dodał: administrator Data: 2018-08-11 11:00:20 (czytane: 1217)

Starostowie Dożynek, Pani Anna Misiaszek i Pan Mariusz Kliś, zapraszają do miejscowości Nowy Korczyn

  Nowokorczyńskie gminne uroczystości dożynkowe rozpoczną się Mszą Świętą o godzinie 15:00. Podczas niedzielnego święta uczestnicy będą mogli podziwiać prezentowane przez poszczególne sołectwa wieńce dożynkowe w których przygotowanie włożono wiele czasu i wysiłku. Na Placu Festynowym wystąpi między innymi dobrze znany zespół „ Wianeczek", Orkiestra Dęta im. Jana III Sobieskiego a także odbędzie się widowisko „Idziemy do was z wieńcem", które zaprezentuje  Zespół Pieśni i Tańca „Wiśliczanie". Ponadto w góralskie rytmy i nie tylko wprowadzi kapela „Górole". Zabawę zagra zespół „Top Secret". Nie zabraknie również wielu atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i starszych biesiadników. Beda stoiska KGW ze swojskim tradycyjnym jadłem. 

Poniżej przedstawiamy Państwu krótką charakterystykę Starostów Dożynkowych.

starosta.jpg

Starościna:

   Pani Anna Misiaszek, która mieszka w Grotnikach Małych wraz z mężem Grzegorzem prowadzi obecnie 65 hektarowe gospodarstwo rolne w tym 30 ha własne a 35 ha dzierżawy. Państwo Misiaszkowie specjalizują się w uprawie zbóż, fasoli.Posiadają również sady jabłkowe oraz użytki rolne a także hodują trzodę chlewna. W trakcie jest budowana tuczarnia na trzodę chlewną na 500 sztuk z pomocą środków unijnych „Modernizacja Gospodarstw Rolnych " na 2014-2020. Zmodernizowali przez ostatnie lata sukcesywnie swój sprzęt rolniczy dzięki środkom unijnym pozyskanym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013r. Pani Anna wraz z mężem maja trójkę dzieci: córkę Klaudię i dwóch synów starszego Krystiana i młodszego Wojtka.

Starosta:

  Mariusz Kliś który razem z żoną mieszka w miejscowości Podraje. Gospodarstwo rolne wielkości 3,5 ha przejął po rodzicach w 1999r. Obecnie prowadzą 65 hektarowe gospodarstwo z czego 23 ha to własność a 42 ha dzierżawa. Specjalizują się przede wszystkim w uprawie fasoli i zbóż oraz są hodowcami trzody chlewnej i bydła. Od 2018 roku rozpoczęli hodowlę koni sportowych gdzie niebawem powstanie jak zapowiadają w okolicach Nowego Korczyna Agroturystyka „Dolina Koni". Państwo Klisiowie maja pięcioro dzieci najstarszego syna Patryka i cztery córki: Wiktorię, Alicję, Jagodę i najmłodszą Julię.

  Tradycyjnie już na Dożynkach Gminnych odbędzie się konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Do konkursu można zgłosić po jednym wieńcu z każdego sołectwa.

Zobacz także

Życzenia Wielkanocne

Dodane: 2019-04-18 09:59 - Komentarze  (0)  czytane (145)

TAGI:


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Opłaty i terminy uiszczania opłat

Na terenie Gminy Nowy Korczyn od 1 lutego 2019 obowiązują następujące stawki opłat za gospodarowanie odpadami ...